SCREEN 520HD Mono yatırımını dünyada ilk yapan matbaa Temiziş oldu
İki Screen dijital baskı makinesi ile hizmet veren Temiziş Ofset’in Yönetim Kurulu Üyesi Ufuk Akman:“Kısa termin süresi ve sıfır hata ile müşteri memnuniyetini her geçen gün arttırıyoruz”
Prodigital Promosyon Show İstanbul 2021 fuarına katıldı
Endüstriyel dijital baskı, Gallus Labelfire, sürekli çalışma sırasında olağanüstü stabilitesi ile etkileyicidir
ARED Başkanı Ahmet Özdemirel: “Canlanma bekliyoruz ama belirsizlikler tedirgin ediyor”
Zaxe, xLite + Z2 ve Z3 3D yazıcılarını dünya pazarına sundu
Huzurevlerine yüz siperliği desteği

ARED Etkinlikleri

Talep üzerine dijitalleştirilmiş üretim verimliliği için GoCustom Clothing, Kornit Avalanche HD6 ve KornitX İş Akış Platformu kullanıyor
BOBST dijital etiket baskı makinesi
SuperCorrExpo’da Koenig & Bauer Durst, başarı ve müşteri sadakatinin keyfini çıkardı
İnkjet yazıcılarla 28,7 milyon kWh tasarruf
Kişisel yayıncılık, kişisel destekli yayıncılık nedir?
Mimaki 3D baskı, anatominin ‘güzelliğine’ renk katıyor
3D basılmış işlerin otomatik son işlenmesi için XJet, SMART’ı piyasaya sürdü
Agfa’nın başarısı: Jeti Tauro  H3300 LED için 2021 Pinnacle Ürün Ödülü
Xeikon, baskı üretiminin tam dijitalleşmesine giden yolda devam ediyor
FESPA Innovations and Trends
SIGN İstanbul 2021’e, 81 ülkeden yaklaşık 25 bin satın almacı geldi
Üretimde hiç su tüketmeyen tekstil baskısı FESPA Eurasia’da tanıtılacak
7. ARED Ödülleri’21 başvuruları tüm hızıyla devam ediyor
Dijital dekor baskısında Agfa, Interprint ve Koenig & Bauer iş ortaklığı
DTF Projesi için Mutoh EMEA ve STS Europe, güçlerini birleştirdi
Salı, Ekim 19, 2021

Hakkımızda

Mozaik Reklam Tanıtım ve basım sektörü

Dijital Baskı ve 3D Dergisi basım sektörüne yönelik yaptığımız çalışmaların son ürünü olarak Ocak 2019 ayı itibari ile yayın hayatına başladı. Şirketimiz Mozaik Reklam Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulduğu 1992 yılından itibaren basım sektörüne yayınlar üretmektedir. 1992 – 2001 yılları arasında Ankara Matbaacılar Odası’nın dergisini üstlenip geliştirdik. 2001 yılında Matbaa Haber Dergisi‘ni çıkartmaya başladık. Matbaa Haber Ocak 2019 tarihi itibari ile 186. sayısına ulaşarak ülkemiz basın sektörünün en önemli iletişim platformu halinde yayınını sürdürmektedir.

Bu arada Ankara ve İzmir’de Matbaacılar Rehberleri hazırlayıp dağıtımı yaparak bu kentlerimizde sektörün gelişmesine katkıda bulunduk.

2005 yılında hazırladığımız Türkiye Basım Rehberi  ve Türkiye Basım Kataloğu ile tüm Türkiye’de kent kent sektör firmalarını biraya getirdik. 800 sayfalık bir oylumla yayınladığımız ve 5000’er adet bastığımız bu iki çalışmamızı ücretsiz olarak tüm Türkiye’de dağıttık.

Yeni bir medya ile merhaba

Son 10, 15 yılda dünyadaki teknolojik gelişmeler ve değişim basım sektöründe de kaçınılmaz olarak değişime neden oldu. Baskının yüzey tanımayan bu gelişiminde konvansiyonel taraftaki teknolojik gelişmelerle beraber dijitalleşmenin ve dijital baskının belirleyiciliği dikkat çekici.
Özellikle inkjet teknolojisindeki gelişmeler, UV baskı, mürekkep alanındaki iyileştirmeler; baskının her türlü yüzeye uygulanabilirliğinin önünü açtı.
Dijital baskı ise baskı eyleminin belirli mekanlarda yapılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak bir tür devrime neden oldu. Bu hem mekandan ve ağır altyapıdan bağımsızlık hem de bir anlamda baskıda demokratikleşme sağlayarak gerçekleşti.
Artık en basitten en karmaşığa: en düşük maliyetliden çok yüksel yatırım gerektirene birçok farklı makine, yapı ve organizasyonla baskı sürecini yönetebiliyor ve amacımıza uygun çözümler üretebiliyoruz.
Bütün bunlar dijitalleşmenin ve bu kavrama uygun teknolojik gelişmelerin sonucu.
Dijital baskı, içinde barındırdığı büyük çeşitlilikle farklı bir kulvarda kendini ifade etmeyi hak kazanıyor. Ticari baskıda, yayıncılıkta ve reklamcılıkta; promosyonda, etikette, esnek ve rijit ambalajda; cam, ahşap ve metalde; dekorasyonda ve tekstilde; düz ve düzensiz yüzeylerde, her yerde ve her şeyde baskı hayatı kolaylaştırıyor, bilgilendiriyor, yön ve estetik veriyor.
Üstelik iletişimin basılı mecralardan dijital kanallara geçişi sürecinde dijital baskı sınırsız olanakları ile baskının kan kaybeden sürecini yavaşlatıyor, hatta tersine çeviriyor.
Bir taraftan da 3D hayatımıza girdi.
Artık diş yapımından, makine parçasına, konuttan uzay aracı parçalarına kadar birçok şeyi 3D baskı makineleri ile üretmek mümkün.
İnsan hayatına kolaylaştıran, gelişim ve keşiflerin önünü açan bu teknoloji, klasik anlamda baskı ile doğrudan ilintili olmasa da bir tür baskı eylemi olarak insanlığın hizmetinde.

Biz de ekip olarak(*) dijital baskı ve 3D alanındaki gelişmeleri ayrı bir kulvarda değerlendirip ilgili kesimlerin kullanımına sunmak üzere yeni bir yayınla yola çıkıyoruz.
Dijital Baskı ve 3D adını taşıyan dergimiz Ocak 2019 itibarı ile aylık periyodla masalarınızda ve ekranlarınızda.
Sizlerin de, hem içerik oluşturulmasında hem de daha iyi bir yayın ortaya çıkmasında katkılarınızı bekliyoruz.

(*) Yetmişli yılların sonundan itibaren baskı dünyasına yakın olan, seksenli yıllarda bu yakınlığa tasarım ve organizasyon boyutunu katan, ardından yayın boyutu ile pekiştiren bir yapılanma ve gazetecilik formasyonu almış bir ekip olarak 18 yıldır Matbaa Haber Dergisi'ni yayınlıyoruz. Bu arada Türk basım sektörünün bütünlüğüne katkı yapacak çeşitli yayınlarla ülkemizde sektörün gelişimine de karınca kararınca katkılarda bulunduk.