Japon Kenbunsya Inc.Impremia IS29ile genişleyen yüksek marjlı ve katma değerli baskılara odaklanıyor
CreaseStream, dijital baskı şirketleri için CardFolder’ı tanıttı
FESPA Global Print Expo 2022’ye geri sayım:  Endüstri baskıyı harekete geçirmeye hazırlanıyor
Lidya Grup Satış Direktörü Adem Öz:“Matbaacılık sektöründe inkjet teknolojisi büyüyecek”
POLAR, LabelDay’de en yeni şekilli kesim makinelerini sundu
Durst Expo 2022 LabelDurst Brixen İtalya’daki merkezinde yeniliklerini ziyaretçileri ile paylaştı
Durst Güney Doğu Avrupa Temsilcisi Christos Anastasiou“Durst’ta değişim başladı”
Linosistem Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Şahin:Durst dijital baskı makineleri ile uygulamada bir sınır yok!
ABD merkezli ticari matbaa Boelte-Hall ‘denYeni pazarlara girmek için Komori Impremia IS29 yatırımı
Kongsberg yeni demo merkezleri açtı
Çift taraflı fotoğraf albümü
SCREEN’den Truepress Jet520HD Serisi için SC+ Chroma Package
Kyocera, Türkiye A3 MFP pazar liderliğini korudu
Konica Minolta,EFI Fiery FS500Pro yazılımı ve yeni donanımıyla ilk kez baskı yapmaya başladı
Contiweb, kesintisiz bobin açıcı ile dijital baskı süresinien üst düzeye çıkıyor
Kodak, Gulf Print & Pack 2022’de son teknoloji dijital baskı ve iş akışı çözümlerini sergiliyor
FESPA Berlin’de (31 Mayıs-3 Haziran)Kongsberg PCS yeniliklerin tasarımları hayata nasıl geçirdiğini gösterecek
Agfa ISA 2022’de inkjet çözümlerini sergilediAgfa ISA 2022’de inkjet çözümlerini sergiledi
EFI IQ tabela ve teşhir grafikleri için kullanıma hazır
Enfocus, geniş format endüstrisi için yeni iş akışı otomasyon paketi oluşturuyor: “Küçük yatırım yapın, büyük basın”
Geniş format baskıda kârı artırmak için üç fırsat
Cumartesi, Mayıs 28, 2022

Hakkımızda

Mozaik Reklam Tanıtım ve basım sektörü

Dijital Baskı ve 3D Dergisi basım sektörüne yönelik yaptığımız çalışmaların son ürünü olarak Ocak 2019 ayı itibari ile yayın hayatına başladı. Şirketimiz Mozaik Reklam Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulduğu 1992 yılından itibaren basım sektörüne yayınlar üretmektedir. 1992 – 2001 yılları arasında Ankara Matbaacılar Odası’nın dergisini üstlenip geliştirdik. 2001 yılında Matbaa Haber Dergisi‘ni çıkartmaya başladık. Matbaa Haber Ocak 2019 tarihi itibari ile 186. sayısına ulaşarak ülkemiz basın sektörünün en önemli iletişim platformu halinde yayınını sürdürmektedir.

Bu arada Ankara ve İzmir’de Matbaacılar Rehberleri hazırlayıp dağıtımı yaparak bu kentlerimizde sektörün gelişmesine katkıda bulunduk.

2005 yılında hazırladığımız Türkiye Basım Rehberi  ve Türkiye Basım Kataloğu ile tüm Türkiye’de kent kent sektör firmalarını biraya getirdik. 800 sayfalık bir oylumla yayınladığımız ve 5000’er adet bastığımız bu iki çalışmamızı ücretsiz olarak tüm Türkiye’de dağıttık.

Yeni bir medya ile merhaba

Son 10, 15 yılda dünyadaki teknolojik gelişmeler ve değişim basım sektöründe de kaçınılmaz olarak değişime neden oldu. Baskının yüzey tanımayan bu gelişiminde konvansiyonel taraftaki teknolojik gelişmelerle beraber dijitalleşmenin ve dijital baskının belirleyiciliği dikkat çekici.
Özellikle inkjet teknolojisindeki gelişmeler, UV baskı, mürekkep alanındaki iyileştirmeler; baskının her türlü yüzeye uygulanabilirliğinin önünü açtı.
Dijital baskı ise baskı eyleminin belirli mekanlarda yapılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak bir tür devrime neden oldu. Bu hem mekandan ve ağır altyapıdan bağımsızlık hem de bir anlamda baskıda demokratikleşme sağlayarak gerçekleşti.
Artık en basitten en karmaşığa: en düşük maliyetliden çok yüksel yatırım gerektirene birçok farklı makine, yapı ve organizasyonla baskı sürecini yönetebiliyor ve amacımıza uygun çözümler üretebiliyoruz.
Bütün bunlar dijitalleşmenin ve bu kavrama uygun teknolojik gelişmelerin sonucu.
Dijital baskı, içinde barındırdığı büyük çeşitlilikle farklı bir kulvarda kendini ifade etmeyi hak kazanıyor. Ticari baskıda, yayıncılıkta ve reklamcılıkta; promosyonda, etikette, esnek ve rijit ambalajda; cam, ahşap ve metalde; dekorasyonda ve tekstilde; düz ve düzensiz yüzeylerde, her yerde ve her şeyde baskı hayatı kolaylaştırıyor, bilgilendiriyor, yön ve estetik veriyor.
Üstelik iletişimin basılı mecralardan dijital kanallara geçişi sürecinde dijital baskı sınırsız olanakları ile baskının kan kaybeden sürecini yavaşlatıyor, hatta tersine çeviriyor.
Bir taraftan da 3D hayatımıza girdi.
Artık diş yapımından, makine parçasına, konuttan uzay aracı parçalarına kadar birçok şeyi 3D baskı makineleri ile üretmek mümkün.
İnsan hayatına kolaylaştıran, gelişim ve keşiflerin önünü açan bu teknoloji, klasik anlamda baskı ile doğrudan ilintili olmasa da bir tür baskı eylemi olarak insanlığın hizmetinde.

Biz de ekip olarak(*) dijital baskı ve 3D alanındaki gelişmeleri ayrı bir kulvarda değerlendirip ilgili kesimlerin kullanımına sunmak üzere yeni bir yayınla yola çıkıyoruz.
Dijital Baskı ve 3D adını taşıyan dergimiz Ocak 2019 itibarı ile aylık periyodla masalarınızda ve ekranlarınızda.
Sizlerin de, hem içerik oluşturulmasında hem de daha iyi bir yayın ortaya çıkmasında katkılarınızı bekliyoruz.

(*) Yetmişli yılların sonundan itibaren baskı dünyasına yakın olan, seksenli yıllarda bu yakınlığa tasarım ve organizasyon boyutunu katan, ardından yayın boyutu ile pekiştiren bir yapılanma ve gazetecilik formasyonu almış bir ekip olarak 18 yıldır Matbaa Haber Dergisi'ni yayınlıyoruz. Bu arada Türk basım sektörünün bütünlüğüne katkı yapacak çeşitli yayınlarla ülkemizde sektörün gelişimine de karınca kararınca katkılarda bulunduk.