FUARLARLA GELEN HAREKET

FUARLARLA GELEN HAREKET

Sign İstanbul 2022’de geniş bir makine parkı ileziyaretçilerini karşılayanFujifilm Türkiye tonerli ve inkjet sistemlerini tanıttı
Avrasya Ambalaj İstanbul 2022’deMatset A.Ş. standındaHP Indigo V12 tanıtılacak
SIGN İstanbul’da 1 milyar liralık iş bağlantısı
Lidya Grup’tanSIGN İstanbul 2022’de teknoloji şovu
Prodigital Genel Müdürü İbrahim Tekeş:“Fuarın en çok makine sergileyen firmasıydık”
Nevzat YÜKSEL (DİKOBASDER Yönetim Kurulu Başkanı):“Güçlü duruş, sorunlarımıza sürdürülebilir çözümler üretir”
Horizon iCE BINDER BQ-500, 2022 IDEA Ödülü aldı
Komori, servis ve yedekparça birimlerini Tsukuba fabrikasına taşıdı
HP, devrim niteliğinde yeni PageWide Web Baskı Makinesi platformunu tanıttı
Tokyo Camera Club ve Impremia NS40 iş birliği
Daha hızlı koş, 3D baskılı ayakkabılarla gezegeni kurtar
Prodigital fuarda hangi makinalarını tanıttı?
Ankatek Bilişim ve Poliset Ankara’da ortak lansman etkinliği düzenledi
Fashinnovation ile özelleştirilebilir talep üzerine baskı iş birliği
Gallus’tan, tamamen dijital ilk etiket baskı makinesi:Gallus One
HP, yeni Metal Jet S100 Çözümü ile geleneksel üretime meydan okuyor
İTÜ öğrencisine iki Pro Carton Young Designers Ödülü
Fachpack 2022’de yeni sürdürülebilir ambalaj kâğıtları
Altun Selefonbaskı sonrası makineleri, 12 ve 13 mikron normal selofanlar ile birlikte termal selofançözümlerini tanıttı
Landa Avrupa mürekkep tesisini açtı
PROMASİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Karatemiz:“Promosyon ve basım sektörü birlikte daha dinamik”
Baskı sonrası yetkinlikle sonbahar etkinliği:Alliance Days 2022
27. Avrasya Ambalaj İstanbul Fuarı için geri sayım başladı
NielsenIQ:Tüketici, pandemi sonrası daha çeşitli markalara yöneldi
Pazar, Ekim 2, 2022

Hakkımızda

Mozaik Reklam Tanıtım ve basım sektörü

Dijital Baskı ve 3D Dergisi basım sektörüne yönelik yaptığımız çalışmaların son ürünü olarak Ocak 2019 ayı itibari ile yayın hayatına başladı. Şirketimiz Mozaik Reklam Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulduğu 1992 yılından itibaren basım sektörüne yayınlar üretmektedir. 1992 – 2001 yılları arasında Ankara Matbaacılar Odası’nın dergisini üstlenip geliştirdik. 2001 yılında Matbaa Haber Dergisi‘ni çıkartmaya başladık. Matbaa Haber Ocak 2019 tarihi itibari ile 186. sayısına ulaşarak ülkemiz basın sektörünün en önemli iletişim platformu halinde yayınını sürdürmektedir.

Bu arada Ankara ve İzmir’de Matbaacılar Rehberleri hazırlayıp dağıtımı yaparak bu kentlerimizde sektörün gelişmesine katkıda bulunduk.

2005 yılında hazırladığımız Türkiye Basım Rehberi  ve Türkiye Basım Kataloğu ile tüm Türkiye’de kent kent sektör firmalarını biraya getirdik. 800 sayfalık bir oylumla yayınladığımız ve 5000’er adet bastığımız bu iki çalışmamızı ücretsiz olarak tüm Türkiye’de dağıttık.

Yeni bir medya ile merhaba

Son 10, 15 yılda dünyadaki teknolojik gelişmeler ve değişim basım sektöründe de kaçınılmaz olarak değişime neden oldu. Baskının yüzey tanımayan bu gelişiminde konvansiyonel taraftaki teknolojik gelişmelerle beraber dijitalleşmenin ve dijital baskının belirleyiciliği dikkat çekici.
Özellikle inkjet teknolojisindeki gelişmeler, UV baskı, mürekkep alanındaki iyileştirmeler; baskının her türlü yüzeye uygulanabilirliğinin önünü açtı.
Dijital baskı ise baskı eyleminin belirli mekanlarda yapılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak bir tür devrime neden oldu. Bu hem mekandan ve ağır altyapıdan bağımsızlık hem de bir anlamda baskıda demokratikleşme sağlayarak gerçekleşti.
Artık en basitten en karmaşığa: en düşük maliyetliden çok yüksel yatırım gerektirene birçok farklı makine, yapı ve organizasyonla baskı sürecini yönetebiliyor ve amacımıza uygun çözümler üretebiliyoruz.
Bütün bunlar dijitalleşmenin ve bu kavrama uygun teknolojik gelişmelerin sonucu.
Dijital baskı, içinde barındırdığı büyük çeşitlilikle farklı bir kulvarda kendini ifade etmeyi hak kazanıyor. Ticari baskıda, yayıncılıkta ve reklamcılıkta; promosyonda, etikette, esnek ve rijit ambalajda; cam, ahşap ve metalde; dekorasyonda ve tekstilde; düz ve düzensiz yüzeylerde, her yerde ve her şeyde baskı hayatı kolaylaştırıyor, bilgilendiriyor, yön ve estetik veriyor.
Üstelik iletişimin basılı mecralardan dijital kanallara geçişi sürecinde dijital baskı sınırsız olanakları ile baskının kan kaybeden sürecini yavaşlatıyor, hatta tersine çeviriyor.
Bir taraftan da 3D hayatımıza girdi.
Artık diş yapımından, makine parçasına, konuttan uzay aracı parçalarına kadar birçok şeyi 3D baskı makineleri ile üretmek mümkün.
İnsan hayatına kolaylaştıran, gelişim ve keşiflerin önünü açan bu teknoloji, klasik anlamda baskı ile doğrudan ilintili olmasa da bir tür baskı eylemi olarak insanlığın hizmetinde.

Biz de ekip olarak(*) dijital baskı ve 3D alanındaki gelişmeleri ayrı bir kulvarda değerlendirip ilgili kesimlerin kullanımına sunmak üzere yeni bir yayınla yola çıkıyoruz.
Dijital Baskı ve 3D adını taşıyan dergimiz Ocak 2019 itibarı ile aylık periyodla masalarınızda ve ekranlarınızda.
Sizlerin de, hem içerik oluşturulmasında hem de daha iyi bir yayın ortaya çıkmasında katkılarınızı bekliyoruz.

(*) Yetmişli yılların sonundan itibaren baskı dünyasına yakın olan, seksenli yıllarda bu yakınlığa tasarım ve organizasyon boyutunu katan, ardından yayın boyutu ile pekiştiren bir yapılanma ve gazetecilik formasyonu almış bir ekip olarak 18 yıldır Matbaa Haber Dergisi'ni yayınlıyoruz. Bu arada Türk basım sektörünün bütünlüğüne katkı yapacak çeşitli yayınlarla ülkemizde sektörün gelişimine de karınca kararınca katkılarda bulunduk.