4. Yılımız…

4. Yılımız…

2023 için kurumsal hedefler
Gelecek nesil baskı:PROSPER
Lidya Grup, 2023’de dolar bazında iki kat büyümeyi hedefliyor
Tutkallı sigorta poliçeleri üretmek içinÜçüncü IBIS Smart-binder makinesi yatırımı
Hunkeler Innovationdays 2023’te sergilenecek;KODAK PROSPER ULTRA 520
Endüstriyel UV inkjet, lamine tüp baskısının önündeki engelleri kaldırıyor
Katmanlı üretim, endüstriyel  üretimin geleceğini şekillendiriyor
Highcon CEO’su Shlomo Nimrodi’nin yeni yıl mesajıDijital kesim ve katlama, devam eden bir dönüşüm
Geleneksel model yapımcıları, Mimaki 3DUJ serisini kullanarak tıp eğitimini ilerletiyor
FESPA Eurasia Fuarcılık A.Ş. Yönetim Kurulu ÜyesiLevent Olcayto:“Her adımımızı açıklıkla, sektörümüzü geliştirme kaygısıyla atıyoruz”
Eşsiz bir ortamda dijital baskı üretimi ve sonlandırma:Hunkeler Innovationdays
Tedarik zincirinde yapay zekâlı dijital ağ dönemiEş zamanlı planlama ekosistemleri fark yaratacak
2023’te baskı sektörünü neler bekliyor?
Emmerdale pembe dizisi için Mimaki’den3D baskılı modeller
HP Jet Fusion 5400 Serisi ve Metal Jet S100 Çözümü üretim uygulamalarını hızlandırıyor
interpack 2023 – Uzman Makale No. 2İçecekler için ambalaj daha sürdürülebilir hale geliyor
Mitsubishi HiTec Paper’danYeni nesil mat kuşe inkjet kâğıtları
Fespa Eurasia’daBaskıda yenilik ve avantaj arayanların adresi Mimaki Eurasia oldu
Endüstriyel baskıda dünya lideri EFI, tüm sektörlere hitap ediyor
Yeni nesil Mimaki baskı çözümleriyleTekin Ozalit marka değerini güçlendiriyor
Yüksek hızlı, çok kaliteli ve sürdürülebilir:Salon C!Print’te Mimaki’nin hedefleri yüksek
Agfa, Jeti Tauro H3300 UHS inkjet yazıcıyı C!Print 2023’te piyasaya sürecek
Pazar, Ocak 29, 2023

Hakkımızda

Mozaik Reklam Tanıtım ve basım sektörü

Dijital Baskı ve 3D Dergisi basım sektörüne yönelik yaptığımız çalışmaların son ürünü olarak Ocak 2019 ayı itibari ile yayın hayatına başladı. Şirketimiz Mozaik Reklam Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kurulduğu 1992 yılından itibaren basım sektörüne yayınlar üretmektedir. 1992 – 2001 yılları arasında Ankara Matbaacılar Odası’nın dergisini üstlenip geliştirdik. 2001 yılında Matbaa Haber Dergisi‘ni çıkartmaya başladık. Matbaa Haber Ocak 2019 tarihi itibari ile 186. sayısına ulaşarak ülkemiz basın sektörünün en önemli iletişim platformu halinde yayınını sürdürmektedir.

Bu arada Ankara ve İzmir’de Matbaacılar Rehberleri hazırlayıp dağıtımı yaparak bu kentlerimizde sektörün gelişmesine katkıda bulunduk.

2005 yılında hazırladığımız Türkiye Basım Rehberi  ve Türkiye Basım Kataloğu ile tüm Türkiye’de kent kent sektör firmalarını biraya getirdik. 800 sayfalık bir oylumla yayınladığımız ve 5000’er adet bastığımız bu iki çalışmamızı ücretsiz olarak tüm Türkiye’de dağıttık.

Yeni bir medya ile merhaba

Son 10, 15 yılda dünyadaki teknolojik gelişmeler ve değişim basım sektöründe de kaçınılmaz olarak değişime neden oldu. Baskının yüzey tanımayan bu gelişiminde konvansiyonel taraftaki teknolojik gelişmelerle beraber dijitalleşmenin ve dijital baskının belirleyiciliği dikkat çekici.
Özellikle inkjet teknolojisindeki gelişmeler, UV baskı, mürekkep alanındaki iyileştirmeler; baskının her türlü yüzeye uygulanabilirliğinin önünü açtı.
Dijital baskı ise baskı eyleminin belirli mekanlarda yapılma zorunluluğunu ortadan kaldırarak bir tür devrime neden oldu. Bu hem mekandan ve ağır altyapıdan bağımsızlık hem de bir anlamda baskıda demokratikleşme sağlayarak gerçekleşti.
Artık en basitten en karmaşığa: en düşük maliyetliden çok yüksel yatırım gerektirene birçok farklı makine, yapı ve organizasyonla baskı sürecini yönetebiliyor ve amacımıza uygun çözümler üretebiliyoruz.
Bütün bunlar dijitalleşmenin ve bu kavrama uygun teknolojik gelişmelerin sonucu.
Dijital baskı, içinde barındırdığı büyük çeşitlilikle farklı bir kulvarda kendini ifade etmeyi hak kazanıyor. Ticari baskıda, yayıncılıkta ve reklamcılıkta; promosyonda, etikette, esnek ve rijit ambalajda; cam, ahşap ve metalde; dekorasyonda ve tekstilde; düz ve düzensiz yüzeylerde, her yerde ve her şeyde baskı hayatı kolaylaştırıyor, bilgilendiriyor, yön ve estetik veriyor.
Üstelik iletişimin basılı mecralardan dijital kanallara geçişi sürecinde dijital baskı sınırsız olanakları ile baskının kan kaybeden sürecini yavaşlatıyor, hatta tersine çeviriyor.
Bir taraftan da 3D hayatımıza girdi.
Artık diş yapımından, makine parçasına, konuttan uzay aracı parçalarına kadar birçok şeyi 3D baskı makineleri ile üretmek mümkün.
İnsan hayatına kolaylaştıran, gelişim ve keşiflerin önünü açan bu teknoloji, klasik anlamda baskı ile doğrudan ilintili olmasa da bir tür baskı eylemi olarak insanlığın hizmetinde.

Biz de ekip olarak(*) dijital baskı ve 3D alanındaki gelişmeleri ayrı bir kulvarda değerlendirip ilgili kesimlerin kullanımına sunmak üzere yeni bir yayınla yola çıkıyoruz.
Dijital Baskı ve 3D adını taşıyan dergimiz Ocak 2019 itibarı ile aylık periyodla masalarınızda ve ekranlarınızda.
Sizlerin de, hem içerik oluşturulmasında hem de daha iyi bir yayın ortaya çıkmasında katkılarınızı bekliyoruz.

(*) Yetmişli yılların sonundan itibaren baskı dünyasına yakın olan, seksenli yıllarda bu yakınlığa tasarım ve organizasyon boyutunu katan, ardından yayın boyutu ile pekiştiren bir yapılanma ve gazetecilik formasyonu almış bir ekip olarak 18 yıldır Matbaa Haber Dergisi'ni yayınlıyoruz. Bu arada Türk basım sektörünün bütünlüğüne katkı yapacak çeşitli yayınlarla ülkemizde sektörün gelişimine de karınca kararınca katkılarda bulunduk.